איך מגדירים מהי כוונה נכונה או מה שאנו קוראים בעברית: "דבקות במטרה"? חלק א'

במילה אחת "כוונה נכונה" היא לדעת ברור מה אנו רוצים בתוכנו, זה נראה פשוט לכאורה כנוסחה אך הדברים מסתבכים כאשר החשיבה האנליטית שלנו נסחפת אחרי הורמוני הסטרס שלנו (במצבי לחץ).

רוצים למשל משהו מסוים אך מתנים זאת בכל מיני תנאים מורכבים המכשילים את המטרה כמו הפחד לאבד משהו. זהו ניסיון לשלוט בכל כאשר היקום אינו פועל כזאת, יש למקד את הניסוח בצורה זו:

אני מבריא, מוצא עבודה חדשה או אהבה חדשה כאשר אתם חושבים איך ההרגשה להשיג את אותם הדברים, קליפת המוח הקדמית המכילה 30 % מתאי העצב (הנוירונים) ושולטת בשאר חלקי המוח הוא מרכז היצירה
והבקרה שלנו – כאשר אתם מנסחים בקשה מסוימת אתם מכניסים ספקולציה על יכולת מרכז היצירה של המוח הקוגניטיבי שדורש מכלל הנוירונים שמאוחסנים במוח (הזיכרון המצטבר) או מה שקרוי הלא מודע
ומכילים את כל הידע בחיינו והניסיון שצברנו כמו חוויית האהבה או הריפוי או עבודה טובה.
התמונה הנוצרת תיצור תאי עצב חדשים (הוכח שהמוח גמיש בכל גיל !) כדי לגבש אידיאולוגיה או חזון חדש. רשתות חדשות במוח אלו מתלכדים יחד ויוצרים תמונה בהירה בנפש שלנו.

התמונה הבהירה היא בעצם הכוונה נכונה שלנו לכן חשוב להיות ממוקדי מטרה על ידי מילים ספציפיות כמו "עבודה" או "אהבה" שהמוח שלנו קולט בקלות ויכול לשלוף מהמאגר הפנימי (הלא מודע מהווה בין 95-99 % מכלל הזיכרון !) או לעשות שימוש בתמונה ספציפית שמכילה את התנאים ליישום המטרה כמו בית חלומות לעת זקנה התמונה הופך לסרט אמתי אותו אנחנו מגשימים.

בתמונה למעלה החלק המואר משמאל הוא קליפת המוח הקדמי  cortex frontal או מרכז הבקרה שלנו.   

מטפל cbt מוסמך

דבקות במטרה חלק א

בתמונה זו : זרם חשמלי (נקודות לבנות) מעביר את המידע מנוירון (תא עצב) אחד לשני

כותב המאמר הוא ד"ר דניאל גור אריה
דוקטור לפילוסופיה במדעי המוח
מורה ומרצה למדעי הרוח והחברה
יועץ ומדריך פדגוגי

דבקות במטרה

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך