איך מגדירים מהי כוונה נכונה או מה שאנו קוראים בעברית: "דבקות במטרה"? חלק ב'

ככל שמגדירים טוב יותר את כוונת המטרה כמו למשל: עלייה במשכורת או אהבה חדשה , המוח מתרגם זאת באמצעות ויסות האינפורמציה דרך תאי העצב, יצירת תאים חדשים והתלכדות. התמונה הופכת לסרט ריאלי שיכול להתממש בפועל.

במילים אחרות, מייצרים תמונה עתידית והמוח לא עושה את ההבדל בין ההווה לבינה. מפה עתידית אפשרית כל עוד היא מחוברת לרגשות החיוביות שלנו. המוח לא עושה את ההבדל בין רגש קיים לרגש שנוצר על ידי כוח המחשבה הטמון בלא מודע שלנו (ה"אני" השלם) כך שניתן לחוות את העתיד בהווה שלנו (המודע).

נוצר גם תהליך של שינוי תורשתי ( אפי גנטיקה) ע"י קליטת אינפורמציה חדשה, יצירת תאי עצב חדשים אודות תהליך הפלסטי שהתגלה בשני העשורים האחרונים בזכות ה MRI דימות תהודה מגנטית (באנגלית: Magnetic (Resonance Imaging כדי להגיע לרזולוציות מדהימות במה שמתרחש בתוך המוח שלנו כמו תנועת הנוירונים ותגובתם לכל מיני סיטואציות רגשיות.

אין צורך לחכות שיקרה משהו שלילי כמו חוסר תעסוקה (בעקבות פיטורין) או חוסר באהבה (בעקבות פרידה) כדי למצוא פתרון אלא מקדימים תהליך ויוצרים תסריט חדש מראש כפי שהסברתי לעיל – בעולם הישן השתמשו במודל מציאות של "סיבה ותוצאה", במודל החדש מכים בשורש הבעיה עוד לפני שהוא צץ יש שיקראו לזה "להקדים תרופה למכה" ומוצאים לו פתרון באמצעות שילוב מחשבה ורגש החיוב כמו בטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT.

אי אפשר לדרוש מאחר אהבה אם היא לא קיימת בתוכנו לכן יש צורך בהכנה אישית במילים אחרות, אדם השונא את עצמו לא מסוגל לאהוב.

כאשר אנו מתבוננים בסגנון המחשבה שלנו ניתן לשנותה כאשר מאתרים בשלב ראשון איזה רגשות התלוו לזיכרונות הללו. האישיות שלנו מבחינה מחשבתית וגנטית בנויה מזיכרונות ורגשות נלוות ולא ניתן לשנות ללא מאמץ אישי כי שניהם: הגוף והמחשבות לכודים בעבר זהו השלב שני, התוצאה הרצויה אמורה להזכיר חלום הרוצה המתגשם.

ואז מגיעים לשלב המעשי, לא מדובר בחוק המשיכה שבא מבחוץ אלא בחוק יצירה שבא מבפנים כמו שלא ניתן לטוס מבלי להיכנס למטוס קיים. ממקדים את המחשבה בהווה באמצעות מדיטציה במקום להתעסק בעבר ואז החל תהליך הפלסטיות (גמישות) ע"י יצירת נוירונים חדשים והתקשרותם לנוירונים קיימים ( יש מאה מיליארד כאלה במוח !) כדי להגיע למציאות חדשה.

ד"ר דניאל גור אריה, מטפל קוגניטיבי התנהגותי

דבקות במטרה חלק ב

זהו צילום של יצירת תאי עצב חדשים תנועתם וחיבורם לתאים נוספים (החיצים האדומים)

כותב המאמר הוא ד"ר דניאל גור אריה
דוקטור לפילוסופיה במדעי המוח
מורה ומרצה למדעי הרוח והחברה
יועץ ומדריך פדגוגי

דבקות במטרה חלק ב

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך