איך מגדירים מהי כוונה נכונה או מה שאנו קוראים בעברית: "דבקות במטרה"? חלק ג'

המדיטציה כאן מועילה לתחושות השלוה הפנימית וגם לתפקוד המוח להיווצר ולהתחבר מחדש.

ואז בא השלב הקריטי של שליטה ברגשות שלנו, כמו במצבי לחץ וחרדות או מה שאנו קוראים אינטליגנציה רגשית. הכרחי כדי ליצור מציאות מתועלת לאושר שפע והצלחה.

מה שהכי קשה הוא לשחרר אחיזה אובססיבית (גורר אותנו לחזור על אותן טעויות שוב ושוב) אלא לתת ללא מודע שלנו לנהל באופן טבעי את המחשבות והרגשות, הוא צבר מתברר ניסיון רב שנים ומכיל כמעט 99 אחוז מהאישיות שלנו. רוב האנשים כלל לא עושים שימוש חיובי במשאבי הלא מודע או נזכרים רק בהיבטים השלילים והטרגיים שבו כפי שמראים מחקרים מדעיים (נזכרים בדרך כלל בדרמות ואירועים קשים מה שמעורר העצמה רגשית שלילית).

 בעלי חיים וילדים חיים לרוב בהווה, אנשים שפחות נוטים להיגרר למצבי לחץ היפר אקטיבי חיים בהווה (כמו בתרגיל "מודעות מלאה") פחות מושפעים מן העבר אתו לא ניתן לשנות פרט הפרשנות.
השינוי יבוא לידי ביטוי בחלומות שלנו, זהו מצב טבעי לחלוטין שאינו כרוך במאמץ כלשהו.

דבקות במטרה - מדיטציה

השפע יבוא רק כאשר אנו מחוברים לרוח שבנו (אין לו גבולות) ולא למצבי סטרס חרדות שמחברים אותנו לחושי הגוף האמוציות המגבילים וכולאים אותנו. הפחד גורם לקיבעון או קיפאון , אחד משלושת ה F המפורסמים (בריחה קיפאון או מאבק) .

לסיכום שלב התרגול האישי חיוני ליצירת השינוי הפנימי וגורל חיינו. הידע לא מספיק אלא יש צורך לתרגל כדי להיוולד מחדש כי האישיות שלנו בנויה מ תורשתיות ההורים , זכרון העבר (מה שחווינו) מהסביבה הטבעית והחברתית.

כותב המאמר הוא ד"ר דניאל גור אריה
דוקטור לפילוסופיה במדעי המוח
מורה ומרצה למדעי הרוח והחברה
יועץ ומדריך פדגוגי

מטפל קוגניטיבי התנהגותי

דבקות במטרה חלק ג

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך