טיפול בפוביות

ביקורת מאת 12 מבקרים
5/5

טיפול בפוביות – ההגדרה הקלאסית של פוביה היא מצב שבו אדם מפחד משהו ותחושתו הכללית היא שאותו פחד לא באמת נמצא בשליטה שלו. מה שחשוב להבין, זה שיש כמובן סוגים שונים של פוביות ויש גם רמות שונות של פחד. סביבנו חיים אינספור אנשים עם פוביות כאלה ואחרות, אך רבים מהם כלל לא טורחים לטפל בבעיה, כי הם מוצאים דרכים כאלה ואחרות לעקוף אותה.

למשל: אם אדם סובל מפוביה הקשורה למעליות, הוא יוכל לבחור לגור בקומה הראשונה בבניין גבוהה וכך לא באמת יהיה לו צורך להתמודד בצורה ישירה עם הפוביה, אלא לחיות לצידה.

מצד שני, אם אותו אדם יאלץ להעביר את המשרד שלו לקומה ה18 של גורד שחקים, הרי שכבר לא תהיה לו ברירה והוא יצטרך לעשות משהו עם הפוביה הזאת. למעשה, אנחנו רואים שכמעט תמיד אנשים פונים לקבל טיפול כזה או אחר בפוביות כאשר הפוביה מתחילה להשפיע, לכרסם ולפגוע בחיי היומיום.

לכן, אם גם אתם מרגישים שהדברים יצאו מכלל שליטה, או שפשוט נמאס לכם לסבול לצד הפוביות שלכם, דעו שיש מה לעשות בנידון. אתם לא באמת לבד, כי כפי שראינו, רבים וטובים סביבנו סובלים מפוביות שונות. זו גם הסיבה לכך שהיום אנחנו רואים יותר ויותר טיפולים שונים בפוביות, כמו למשל, טיפול CBT, כלומר טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

למה טיפול בפוביות הוא הבחירה הנכונה?

ראשית, כדאי לדעת שכאשר מדברים על פוביות מדברים על לא מעט סוגים של פחדים. כך למשל אנחנו רואים שיש אנשים שסובלים מפוביות:

  • מבעלי חיים שונים, כמו ג'וקים, נחשים, עכברים ועוד.
  • מתופעות טבע מאיימות כמו סופות, ברקים ואפילו חושך.
  • ממצבים אליהם אדם עלול להיקלע, כמו מעלית, תחבורה ציבורית או טיסה.
  • מפציעות מסוגים שונים או דם.
  • מחנק, הקאות ועוד תופעות פיזיולוגיות שעלולות להיות פחות נעימות.

 

בדרך כלל מה שמאפיין פוביה, הוא שהתגובה אינה פרופורציונאלית למצב, והיא באה לידי ביטוי הן מבחינה רגשית ונפשית והן מבחינה פיזית. למשל, אדם שסובל מפוביה כזו או אחרת עלול לחוש דפיקות לב מואצות מאוד, הזעת יתר וכדומה. לכן הטיפול בפוביה יכול להיות בעל יתרונות רבים, כי למעשה, אם נצליח להתמודד עם המצב ונמצא דרכים שונות להגיב אליו, ההרגשה הכללית שלנו תשתפר.

ככל שאדם סובל מיותר פוביות כך הן משתלטות יותר ויותר על חיי היומיום שלו ועל ההתנהלות הכללית שלו, ולכן ברור מדוע לא כדאי לוותר על טיפול יעיל בפוביות.

מה יכול לכלול הטיפול בפוביה?

אנחנו רואים שאם מדברים על טיפול בפוביות הכולל CBT, למעשה הדבר הראשון שנעשה הוא להבין איך הפוביה התפתחה והשתמרה לה עד היום.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי גורס שלמעשה כנראה חווינו משהו בעבר שהוביל אותנו להגיב בדרך מסוימת, ובלי ששמנו לב, אותה תגובה הפכה לטבע שלנו. כתוצאה מכך אנחנו מתנהגים וחושבים בסיטואציות מסוימות בדרך כלשהי שכבר מזמן לא משרתת אותנו, ולכן, אם נחזור לאותה נקודת התחלה, נוכל לעשות שינוי. השלבים השונים שלרוב יכלול טיפול בפוביה הם:

  • בחינת טעויות חשיבה והפרכתן
  • ויסות פיזיולוגי על ידי טכניקות הרפיה שונות
  • חשיפה הדרגתית לאותו הגורם או הדבר שממנו אנחנו כל כך חוששים
  • הסתגלות לדרכי התמודדות חדשים ובניית הביטחון האישי שלנו בכך שנוכל להתמודד אחרת עם המצב בעתיד

 

הטיפולים השונים בפוביה מוכיחים את עצמם בצורה מדהימה בשנים האחרונות, ולכן, אם גם אתם סובלים מפחד כזה או אחר, למה שלא תפנו לקבלת עזרה וכך תשפרו את איכות חייכם?

רוצים להיפתר מהפוביות אחת ולתמיד? מטפל מקצועי שילווה אתכם לאורך ההתמודדות

מה שלא כל האנשים יודעים על אותם טיפולים מודרניים כנגד פוביות ופחדים, זה שהיום יש הרבה מאוד אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה, ואפשר להבין מדוע זה קורה.

כפי שהזכרנו לעיל, היום אנשים מרגישים הרבה יותר חופשיים לדבר על מה שמפחיד אותם כי יש לכך יותר מקום בחברה שבה אנחנו חיים. כתוצאה מכך, יותר אנשים בוחרים ללמוד את הנושא וחלק מהם גם הופכים להיות מטפלים מוסמכים בשיטות טיפול כאלה ואחרות.

זה טוב ויפה, כי זה אומר שיש מגוון ובחירה, אך בפועל, לא כל מי שמכריז על עצמו כמטפל מוסמך בפוביות בשיטת CBT הוא אדם שתרצו לפנות אליו. למעשה, חשוב להבין שחלק משמעותי ביותר מהשאלה האם הטיפול יהיה יעיל או לא, זה הנושא של בחירת המטפל הנכון. לכן זה לא משנה בני כמה אתם, מה הפוביה שלכם או מזה כמה שנים אתם סובלים ממנה. מה שכן חשוב זה לבחור את המטפל המוסמך הנכון לכם, וחלק ממה שחשוב זה לבדוק עד כמה הוא מנוסה, מקצועי ואמין.

האם מדובר על מטפל עם המלצות? והאם הוא עושה עליכם רושם טוב? האם אתם מרגישים בנוח לדבר איתו בכנות על מה שמפחיד אתכם כל כך? אם אתם מחפשים מטפל מוביל שיעזור לכם בצורה הטובה ביותר פנו עוד היום אל ד"ר דניאל גור אריה. הוא זמין עבורכם תמיד במספר: 055-9782288 ואתם תראו שאיתו אתם בידיים טובות.

בואו נבדוק יחד מה מתוך מגוון האפשרויות – יקדם אתכם בחיים ויעשה אתכם מאושרים יותר

חייגו אלי: 0559782288
או השאירו פרטים ואחזור אליכם לשיחת התייעצות

ד"ר דניאל גור אריה Ph.D - טיפול בפוביות

מטפל cbt מוסמך

PhD Neurosciences

בעל ניסיון פדגוגי מעל עשרים שנה, מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Li-Cbt.

ד"ר לפילוסופיה במדעי המוח Ph.D. – משלב גישות מודרניות לאיתור מצוקות נפשיות בעזרת הגילויים המדהימים בעשרים השנים האחרונות בתחום חקר המוח, בין היתר ה-MRI (דימות תהודה מגנטית לא פולשנית לאבחון תגובות רגשיות וקוגניטיביות)

האפיגנטיקה (שינוי תורשתי D.n.a בעקבות השפעות המחשבה והסביבה) איתור דפוסי התנהגות יומיים כגון הרגלי תזונה ונשימה – השפעות ותהליכי גומלין בין גוף ונפש בעזרת תפקוד נוירולוגי תקין באמצעות תרגילים שונים.בנוסף, הדרכה ויעוץ פדגוגי – הכוונת תלמידים וסטודנטים.

חבר בארגון המורים העל יסודיים.

מורה פרטי ללמידה מרחוק

חבר בעמותה LI-CBT ISRAEL.

מטפל cbt מוסמך

מטפל cbt מוסמך יסייע באופן דרמטי באופן ההתמודדות עם פוביות אשר משפיעים לרעה על חיי היומיום שלכם? תוכלו לשים את האצבע על הנקודות המעכבות אתכם

בוודאי! ד"ר דניאל גור אריה בעל ניסיון פדגוגי מעל עשרים שנה, מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Li-Cbt. ד"ר לפילוסופיה במדעי המוח Ph.D. – משלב גישות מודרניות לאיתור מצוקות נפשיות. כנסו לאתר ובואו נבדוק יחד מה מתוך מגוון האפשרויות – יקדם אתכם בחיים ויעשה אתכם מאושרים יותר

אם חשבתם לרגע שאתם תפנו אל מטפל cbt מקצועי ומוסמך ולא תעזבו אותו גם אחרי שנים, כפי שלעיתים קורה עם פסיכולוגים שונים, טעות בידיכם. הטיפול הזה יהיה הרבה יותר מהיר ממש אתם חושבים, ולמעשה, זה גם מה שהופך אותו לכל כך אטרקטיבי ד"ר דניאל גור אריה הוא מטפל cbt מוסמך מזה שנים בתחום. ניתן ליצור איתו קשר בטל: 055-9782288

CBT (טיפול קוגנטיבי התנהגותי) – הוא טיפול המבוסס על ההנחה כי קשיים רגשיים רבים נגרמים עקב דפוסי מחשבה והתנהגות בלתי יעילים אשר התבססו והתקבעו בנסיבות חיים מסוימות והפכו עם הזמן ללא אדפטיביים. הטיפול מתמקד בזיהוי דפוסים וברכישת אסטרטגיות לנטרולם בתוך טווח זמן קצר.

ד"ר דניאל גור אריה בעל ניסיון פדגוגי מעל עשרים שנה, מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Li-Cbt. ד"ר לפילוסופיה במדעי המוח Ph.D. מומחה לאיתור דפוסי התנהגות יומיים כגון הרגלי תזונה ונשימה. חבר בארגון המורים העל יסודיים. חבר בעמותה LI-CBT ISRAEL.

להתרשמות, מידע ופרטים נוספים חייגו אלינו

מאמרים עדכניים מהבלוג שלי

טיפול בפוביות

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך
דילוג לתוכן