כותרת: מחשבות בעלות עוצמה

מאת ד"ר גור אריה דניאל

היינו רוצים שאנשים יבינו שהמחשבות הן בעלי עוצמה אדירה מצד אחד ושהאמוציות משפיעות על המחשבות מאידך. ניתן לייצור חיים יותר איכותיים כאשר מבינים מספר עקרונות:
א. חייבים להאמין בפוטנציאל האנושי ב. אחת האמונות הכי מגבילות היא להאמין שאנחנו מוגבלים ביכולות שלנו (חוסר גמישות מחשבתית) ג. חוד החנית של המדע כיום הם: תורת הקוונטים פלסטיות תאי העצב בתחום מדעי המוח או האפיגנטיקה (הוא התחום בביולוגיה העוסק בשינויים תורשתיים) ד. הרעיון הוא לייצור שפה מובנת לכל כדי שהמידע יובן בפשטות לכל אחד מאתנו מבחינה תיאורטית למשל על ידי המחשות ויזואליות המוכרות לכל

 


ה MRI (ראשי תיבות של Magnetic Resonance Imaging) היא סריקה לא פולשנית של האיברים הפנימיים באמצעות תהודה מגנטית מוכיח כיום שהמידע המתקבל (ולא משנה באיזו צורה או שימוש באחד החושים הוא מגיע) משפיע על תאי המוח מאחר והלמידה יוצרת חיבורים ותאי עצב חדשים (נוירונים) ו. יצירת נוירונים וחיבורים חדשים כאשר הזיכרונות היו מוחזקים בתקשורת ישנה וחלשה יותר. חשוב לציין זאת כי מקור הטעויות שלנו עיוותי חשיבה תחושות בלבול או בעיות זיכרון נובעות בין היתר מחוסר תפקוד של המוח. (ראו איור משמאל)

כותב המאמר הוא ד"ר דניאל גור אריה
דוקטור לפילוסופיה Ph.D. במדעי המוח
מורה ומרצה למדעי הרוח והחברה

מטפל קוגניטיבי התנהגותי
יועץ ומדריך פדגוגי – להתייעצות: 0542064004
© אין להעתיק קטע כלשהו ללא אישור

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך