מטפל קוגניטיבי התנהגותי

ביקורת מאת 11 מבקרים
5/5

מטפל קוגניטיבי התנהגותי – אתם סובלים מפחדים, מדיכאון ברמה כזו או אחרת או אולי מחרדה? האמת היא, שאתם לא לבד. הרבה יותר אנשים ממה שאתם חושבים מסתובבים בינינו ומתמודדים עם קשיים נפשיים ורגשיים שונים, ומה שמשותף לכולם, הוא הרצון להיפרד מאותם קשיים. ממש כפי שאף אחד לא רוצה לחיות עם רגל שבורה או עם גב כואב, כך איש לא רוצה להתמודד יום אחרי יום עם קשיים רגשיים ונפשיים.

השאלה היא מה עושים בנידון, וכדאי שתדעו שמטפל קוגניטיבי התנהגותי בהחלט יוכל לעזור לכם. בעוד שפסיכולוג יזמין אתכם לשיחות אישיות בקליניקה שיכולות להימשך גם שנים ארוכות, הרי שאם תפנו אל מטפל קוגניטיבי התנהגותי הדברים ייראו אחרת. למעשה, חלק ממה שמאפיין את הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי, העונה גם לשם CBT, זו העובדה שהטיפול הזה ממוקד וקצר מועד.

מדובר על גישה שעל פיה אנחנו מתנהגים וחושבים בדרך מסוימת בגלל דברים שקרו לנו בעבר. התרגלנו לחשוב בדרך מסוימת, כמו למשל, "ברור שאני לא אצליח במבחן הקרוב כי בעבר לא הצלחתי במבחנים אחרים", ובהתאם לכך אנחנו מייצרים את המציאות שבה אנחנו חיים. משמעות הדברים היא שאם נאמץ לנו דפוסי מחשבה חדשים ואם נוסיף לזה גם שינוי התנהגותי, נוכל לשפר את המצב ולהתמודד בצורה יעילה ביותר עם הקשיים שלנו.

מאיזה יתרונות תיהנו אם תפנו אל מטפל קוגניטיבי התנהגותי?

אם אתם עדיין בדילמה כי מבחינתכם טיפול זה אומר שצריך לפנות אל פסיכולוג, כדאי שתכירו את היתרונות הרבים שמחכים לכם אצלי מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים:

  • הטיפול מאוד יעיל
  • הטיפול קצר יחסית
  • הטיפול מאוד ממוקד

בנוסף, עצם העובדה שמדובר על טיפול דינאמי שבו המטופל לוקח חלק פעיל ונדרש לשנות את דפוסי ההתנהגות הרגילים והמקובעים שלו, זה בדיוק מה שמוביל ליעילות הטיפול. חשוב להבין שזה לא משנה בני כמה אתם או מאיזה סוג של קושי נפשי ורגשי אתם סובלים. פעמים רבות המטופלים שמגיעים אל מטפל קוגניטיבי התנהגותי בטוחים בצורה חד משמעית שהם המטופלים הכי קשים שהיו לאותו מטופל.

בפועל אנחנו רואים שזה כלל לא נכון, שכן ככל שעוברות השנים עוד ועוד אנשים בוחרים לעבור את הטיפול הזה. היום יש גם הרבה מאוד מטפלים מוכשרים שיידעו לקחת אתכם ולעבור ביחד אתכם את הדרך המיוחלת, ואתם תראו שבסופו של התהליך תרגישו שיפור.

למה לא כדאי לדחות את הפניה אל מטפל התנהגות?

זה נכון שעד היום חייתם עם הפחדים, עם חרדה, עם החששות ועם הדיכאון, כך שסביר להניח שתוכלו לחיות עם כל התופעות האלה גם עוד הרבה שנים. מצד שני, אם מישהו יגיע ויעזור לכם לעשות את השינוי שיוביל אתכם להרגיש הרבה יותר טוב, מה פתאום שתוותרו על כך? הרי בסופו של דבר כולנו שואפים לחיות בצורה הרבה יותר מאוזנת ובריאה, ולכן כדאי שתדעו שמטפל קוגניטיבי התנהגותי יוכל לעזור לכם.

הוא למד את התחום הזה לעומק, כך שכבר מהרגע הראשון בטיפול תרגישו שאתם עושים משהו טוב למען עצמכם. נסו רק לרגע אחד לדמיין את חייכם בלי אותם קשיים נפשיים ורגשיים שמלווים אתכם מזה שנים ותראו איזו הקלה תחושו! את הדמיון הזה אפשר להפוך למציאות בעזרת טיפול קוגניטיבי התנהגותי מקצועי, כך שאם הידע כבר קיים ואם הטיפול כבר ידוע ומוכר בעולם, למה שלא תיהנו ממנו גם אתם?

איך לבחור את המטפל הכי טוב עבורכם?

הקושי האמתי הרבה פעמים שעומד בפני מי שחושב על טיפול CBT, הוא לא האם להתחיל טיפול כזה, אלא לאיזה מטפל קוגניטיבי התנהגותי לפנות. בהחלט אפשר להבין את הדילמה בנושא הזה, שכן בד בבד עם התפתחות התחום הזה, צצו להם גם אינספור מטפלים שמציעים טיפולים שונים בשיטה הזאת. יחד עם זאת, האם כל מטפל קוגניטיבי התנהגותי יתאים לכם? והאם כל המטפלים בשיטה הזאת מוכשרים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שאפשר לצפות לה? התשובה היא כמובן לא.

לכן, רגע לפני שאתם בוחרים את המטפל שאליו אתם פונים בצורה שרירותית, כדאי יהיה לעצור ולבדוק את הדברים לעומק. לפני הכול, יש דבר אחד שלא מומלץ להתפשר עליו, וזו המקצועיות של המטפל שאליו אתם פונים. האם הוא באמת למד לעומק את תחום הטיפול הזה? ובנוסף, מזה כמה שנים הוא באמת עוסק בתחום הזה? האם הוא טיפל כבר בלא מעט אנשים שיכולים להעיד על המקצועיות שלו? והאם, כאשר אתם עושים אודותיו חיפוש באינטרנט, אתם מוצאים חוות דעת חיוביות?

מאוד מומלץ לעשות את כל הבירורים האלה כשאתם מחפשים לכם מטפל קוגניטיבי התנהגותי כי כמובן שאין מקום לפשרות בנושא של בחירת המטפל שלכם. כך תגלו שד"ר דניאל גור אריה הוא הבחירה הנכונה והטבעית עבורכם. הוא מוסמך לטיפול CBT והוא מגיע עם ניסיון של שנים רבות בתחום, כך שאיתו תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות. התקשרו אליו עוד היום למספר: 0559782288 לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישה ראשונה לטיפול שישנה את חייכם.

בואו נבדוק יחד מה מתוך מגוון האפשרויות – יקדם אתכם בחיים ויעשה אתכם מאושרים יותר

חייגו אלי: 055-9782288
או השאירו פרטים ואחזור אליכם לשיחת התייעצות

ד"ר דניאל גור אריה Ph.D - מטפל קוגניטיבי התנהגותי

מטפל cbt מוסמך

PhD Neurosciences

בעל ניסיון פדגוגי מעל עשרים שנה, מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Li-Cbt.

ד"ר לפילוסופיה במדעי המוח Ph.D. – משלב גישות מודרניות לאיתור מצוקות נפשיות בעזרת הגילויים המדהימים בעשרים השנים האחרונות בתחום חקר המוח, בין היתר ה-MRI (דימות תהודה מגנטית לא פולשנית לאבחון תגובות רגשיות וקוגניטיביות)

האפיגנטיקה (שינוי תורשתי D.n.a בעקבות השפעות המחשבה והסביבה) איתור דפוסי התנהגות יומיים כגון הרגלי תזונה ונשימה – השפעות ותהליכי גומלין בין גוף ונפש בעזרת תפקוד נוירולוגי תקין באמצעות תרגילים שונים.
בנוסף, הדרכה ויעוץ פדגוגי – הכוונת תלמידים וסטודנטים.

חבר בארגון המורים העל יסודיים.

מורה פרטי ללמידה מרחוק

חבר בעמותה LI-CBT ISRAEL.

מטפל cbt מוסמך

בעידן שנות ה2000 ועידן הדיגיטל בפרט אנשים סובלים מקשיים נפשיים ורגשיים שוניםכגון: פחדים, דיכאון, מחרדה ועוד.. מטפל קוגניטיבי התנהגותי מעניק סיוע קריטי ומיידי בנושאים אלו

ד"ר דניאל גור אריה הוא מטפל קוגניטיבי התנהגותי מזה שנים בתחום המטפל בשיטת הטיפול CBT. ניתן ליצור איתו קשר בטל: 055-9782288

לחיות עם כל התופעות האלה גם עוד הרבה שנים. מצד שני, אם מישהו יגיע ויעזור לכם לעשות את השינוי שיוביל אתכם להרגיש הרבה יותר טוב, מה פתאום שתוותרו על כך?

CBT (טיפול קוגנטיבי התנהגותי) – הוא טיפול המבוסס על ההנחה כי קשיים רגשיים רבים נגרמים עקב דפוסי מחשבה והתנהגות בלתי יעילים אשר התבססו והתקבעו בנסיבות חיים מסוימות והפכו עם הזמן ללא אדפטיביים. הטיפול מתמקד בזיהוי דפוסים וברכישת אסטרטגיות לנטרולם בתוך טווח זמן קצר.

ד"ר דניאל גור אריה בעל ניסיון פדגוגי מעל עשרים שנה, מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Li-Cbt. ד"ר לפילוסופיה במדעי המוח Ph.D. מומחה לאיתור דפוסי התנהגות יומיים כגון הרגלי תזונה ונשימה. חבר בארגון המורים העל יסודיים. חבר בעמותה LI-CBT ISRAEL.

להתרשמות, מידע ופרטים נוספים חייגו אלינו

מאמרים עדכניים מהבלוג שלי

מטפל קוגניטיבי התנהגותי

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
אשמח להתאים עבורך טיפול אישי
אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך

נציג שירות זמין לשיחה: אורטל

אורטל: 
הכנס/י את מספר הטלפון שלך ואחזור אלייך
דילוג לתוכן